• Dzień Przedszkolaka w grupie 0 e w Pawłowie

• „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Tego dnia u nas w przedszkolu czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Najpierw zaczęliśmy świętowanie od poznania zasad przedszkolaka, przypieczętowania rączkami naszych ustaleń, potem  nadmuchiwaliśmy i podpisywaliśmy balony, które zostały wykorzystane  do wspólnej zabawy z chustą animacyjną.  Dzieci spędziły swoje święto pod znakiem dobrej zabawy i uśmiechu. Radości nie było końca.

Przedszkolakom życzymy by ich święto było czasem pełnym radości i uśmiechu,a czas spędzony w przedszkolu wielką niezapomnianą przygodą.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

Opracowały: Urszula Zięba, Katarzyna Stanecka

• Gimnastyka buzi i języka

• W czwartkowe popołudnia dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach logopedycznych. Obejmują one ćwiczenia narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, zabawy stymulujące rozwój słuchu fonemowego oraz ćwiczenia ortofoniczne. Wszystko po to, aby dzieci ładniej mówiły. Zajęciom towarzyszy mnóstwo emocji i chęci do działania.  Zajęcia logopedyczne są środkiem pomocy dziecku. Mowa w dużej mierze wpływa na ogólny rozwój dziecka i jego osiągnięcia w każdej sferze. Kluczowe jest więc kształtowanie mowy oraz prawidłowych wzorców mowy od najmłodszych lat.

Opracowanie: Monika Racka