• Dziewczęta z Pawłowa najlepsze w mini piłce nożnej

W sobotę 24 września 2022 roku odbyły się pierwsze zawody sportowe w roku szkolnym 2022/2023.

W zawodach w mini piłce nożnej dziewcząt wzięło udział 5 drużyn z terenu naszej gminy.

Dziewczęta grały systemem ,,każdy z każdym ‘’ na hali sportowej w Pawłowie.

Po rozegraniu wszystkich meczy klasyfikacja przedstawia się następującą:

1.m. – PSP. Pawłów

2.m. – PSP. Rzepin

3.m. – PSP. Szerzawy

4.m. – PSP. Godów

5.m. – PSP. Radkowice.

Opracował: Tomasz Słupski

• BIEG FAIR PLAY PKOI 2022  W NASZEJ SZKOLE
          • BIEG FAIR PLAY PKOI 2022 W NASZEJ SZKOLE

7 września obchodzony był Światowy Dzień Fair Play - święto ustanowione przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. W tym dniu w sposób szczególny na całym świecie promowana jest idea czystej i uczciwej rywalizacji - nadrzędnej wartości w sporcie i codziennym życiu. Poprzez to święto Międzynarodowy Komitet Fair Play chce popularyzować tę ideę, tworząc ogólnoświatowy ruch we współpracy z m.in. Komitetami Olimpijskimi, szkołami, jak również organizacjami z innych obszarów życia społecznego. Od 7 do 14 września w szkołach organizuje się bieg oraz przeprowadza różnego rodzaju akcje promujące ideę "czystej gry".

W dniach 10 – 14 . 09 . 2022 r. zorganizowano  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie  Bieg Fair Play PKOI 2022.

W tym biegu wzięli udział uczniowie z klas 4 – 8 z naszej szkoły. Naszą szkołę reprezentowało 86 uczniów na różnych dystansach.

Opracował: Tomasz Słupski

• Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej

Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe w dniu 15 września obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Inspiracją do obchodów tego święta jest opowiadanie z książki “The Dot” amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa. Obecnie święto jest obchodzone w 108 krajach. Nasi uczniowie zajęcia rozpoczęli kropkową gimnastyką, wykonywali proste ćwiczenia gimnastyczne zgodnie z wylosowaną uprzednio instrukcją. Następnie zaangażowali się w tworzenie kolorowych prac plastycznych. Niektórzy wymyślali i rysowali swoje kropki, inni kolorowali kropkową tęczę lub sowę. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie za kreatywną i twórczą pracę otrzymali pamiątkowe dyplomy.

• Wyjątkowe wyróżnienie dla sztabu WOŚP w Pawłowie

Sztab nr 1386 działający w Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowie za swoją działalność na rzecz Fundacji został w szczególny sposób wyróżniony, otrzymując medal 30-lecia Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak ze swoją organizacją podziękował członkom sztabu, dyrekcji szkoły oraz wszystkim osobom współtworzącym Finały oraz współpracującym ze sztabem w Pawłowie. Medal ten jest symbolem wdzięczności za wieloletnie zaangażowanie i działanie na rzecz Fundacji, która nie tylko wspiera polską medycynę, ratuje zdrowie oraz życie najmniejszych pacjentów, ale również pamięta o naszych seniorach.

Sztab działający w Pawłowie od 2012 roku, tworzą panie Ilona Stefańska (szef sztabu), Urszula Zięba, Gabriela Radecka-Dudek, Marzena Bracka oraz pan Mariusz Komenda - nauczyciele szkoły. Od 2018 roku sztab rozpoczął współpracę ze wszystkimi szkołami z terenu Gminy Pawłów, które każdego roku organizują w swoich placówkach finałowe granie, zbierając pieniądze do WOŚP-owych puszek. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom-opiekunom oraz wolontariuszom i ich rodzicom za zaangażowanie w działalność sztabu na terenie Waszych szkół. Ten medal jest po części również podziękowaniem dla Was wszystkich. Wielkie podziękowania należą się również panu wójtowi Markowi Wojtasowi, który co roku wspiera działania sztabu, członkom i wolontariuszom Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus, dyrekcji i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do dyrekcji i pracowników Banku Spółdzielczego w Starachowicach oddział w Pawłowie, którzy każdego roku dzielnie przeliczają zebraną kwotę oraz przejmują na siebie koszty prowizji z dokonywanej na konto Fundacji WOŚP wpłaty.

Zbierana na terenie gminy kwota przekazywana co rocznie Fundacji wzrasta - za co serdecznie dziękujemy ludziom dobrego serca. Najbliższa próba serc będzie miała miejsce 29 stycznia 2023 roku podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!