• Dzień dyni w grupie 0d
          • Dzień dyni w grupie 0d

          •  

            Piątek 29 października w  grupie 0d obchodziliśmy „dzień dyni”. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat tego zdrowego warzywa. Następnie uczestniczyły w dyniowym eksperymencie. Podziwiały wulkan przygotowany z sody, octu i czerwonej farby. W dalszej części dnia dzieci przystąpiły do dyniowych zawodów. Grały w „dyniowe kręgle” strącając je za pomocą małych dyń. W tym dniu dzieci wykonały również ładne prace plastyczne – dynia wyklejona pomarańczową bibułą. W dalszej części dnia przedszkolaki słuchały piosenek o dyni oraz czynnie uczestniczyły w zabawach ruchowych połączonych z gimnastyką. To był dla dzieci dzień pełen pozytywnych wrażeń, odkrywania, poznawania i zabawy.

            Opracowała: Joanna Jóźwik

        • Interaktywne spotkanie z bajką
          • Interaktywne spotkanie z bajką

          •  

            22 października uczniowie klasy I, II i III  PSP im. Jana Pawła II w Pawłowie  uczestniczyli w „Interaktywnym spotkaniu z bajką”. Zespół Katolickiego Teatru Edukacyjnego przygotował dla młodszych widzów niezwykły spektakl. W trakcie seansu uczniowie przenieśli się na 4 plany filmowe podczas, których obejrzeli fragmenty z bajki „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” i „Pokahontas”. Sindbad przeniósł nas  do krainy tysiąca  i jednej nocy, Królowa Śniegu udowodniła, że śnieg może padać nawet latem, a Pinokio podarował każdemu dziecku elementarz. Największą atrakcją była zabawa w otoczeniu baniek mydlanych. Dzieci miały możliwość nie tylko poznać bohaterów, ale przede wszystkim interaktywnie spędzić czas w ich towarzystwie.

            Czekamy z utęsknieniem na spotkania teatralne przy podniesionej kurtynie.

            Opracowała: Urszula Gromiec

        • Zajęcia recytatorskie
          • Zajęcia recytatorskie

          •  

            Każde  dziecko lubi wierszyki i teatrzyki. Na wtorkowych zajęciach recytatorskich dzieci „bawią się” poezją dziecięcą. Uczą się krótkich rymowanek lub fragmentów wierszy. Wcielają się w różne postacie. Ćwiczą przez to pamięć, poprawną wymowę, intonację. Niektóre rekwizyty do zabaw parateatralnych wykonują własnoręcznie.

            Opracowała:  Halina Kalisz

        • Wycieczka do "Rogatego Rancza"
          • Wycieczka do "Rogatego Rancza"

          •  

            5 października 2021r. uczniowie klasy I, II ,III  PSP im. Jana Pawła II w Pawłowie pod opieką nauczycieli: Marty Kudelskiej, Jolanty Wrony, Urszuli Gromiec, wybrali się na jednodniową  wycieczkę  do „Rogatego Rancza” w Podszkodziu. Dzieci poznały tam warunki życia zwierząt rogatych. Miały możliwość obcowania z nimi: np. głaskania, karmienia, prowadzania, czyszczenia. Podczas zabaw terenowych dzieci mogły popisywać się swoją zręcznością i zwinnością.  Po takich atrakcjach dobrze smakowała  kiełbaska upieczona przy ognisku. Wycieczka ta dostarczyła dzieciom wiele radości i zadowolenia z możliwości bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami takimi jak kucyki,króliki, kózki, sarenki.

            Opracowała: Marta Kudelska

        • Ślubowanie klasy pierwszej
          • Ślubowanie klasy pierwszej

          •  

            Dnia 20 października 2021 r. o godz. 9.20 odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie. Blasku, powagi  i świetności dodali tej uroczystości zaproszeni goście: dyrektor szkoły Wiktor Cieśla, wicedyrektor Katarzyna Stanecka oraz rodzice i starsi koledzy i koleżanki. Do tego dnia pierwszaki przygotowywały się wytrwale pod kierunkiem wychowawczyni – pani Marty Kudelskiej. Zaprezentowały program artystyczny i przystąpiły do uroczystego ślubowania. Następnie dyrektor szkoły Wiktor Cieśla dokonał uroczystego pasowania pierwszaków na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie. Każdy uczeń na pamiątkę tak ważnego i uroczystego dnia otrzymał okolicznościowy dyplom  oraz drobne upominki. Pan dyrektor życzył dzieciom wielu sukcesów w edukacji, a rodzicom gratulował tak wspaniałych pociech.

            Koledzy z klasy II i III oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego serdecznie przywitali pierwszaków w gronie braci uczniowskiej wręczając im upominki i życząc sukcesów w nauce.

             

            Opracowała: Marta Kudelska

        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          •  

            W dniu 1 października 2021 r. uczniowie klas IV – VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowie  wzięli udział w szkolnych zmaganiach z okazji XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem tej bezpłatnej akcji edukacyjnej jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki.
            Na początku uczniowie przypomnieli sobie zasady mnożenia i dzielenia rozwiązując tematyczne ćwiczenia i zagadki. Kolorowali zakodowane obrazki, szukali tabliczki mnożenia w wykreślankach , grali w gry związane z mnożeniem, takie jak KABOOM, JA MAM, KTO MA? Nie zabrakło również zabaw z mnożeniem przy użyciu tablicy interaktywnej.

            Następnie przystąpili do egzaminu ze znajomości tabliczki mnożenia na specjalnych zestawach konkursowych.
            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdali pomyślnie „Tabliczkowy egzamin” (bezbłędnie rozwiązując zadania) i tym samym uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia podczas XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

            Mistrzami  tabliczki  mnożenia  zostali:

            Klasa IV – Jakub Jóźwik

            Klasa V – Lena Pocheć

            Klasa VI – Marcelina Kopyś

            Klasa VII – Grzegorz Pożoga

            Klasa VIIIa – Aleksandra Wrona

            Klasa VIIIb – Julia Pożoga

             

            Opracowała: Bożena Mazur, Marzena Pożoga-Kozieł

        • Konkurs dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Kierunek – innowacja” – znamy wyniki!
          • Konkurs dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Kierunek – innowacja” – znamy wyniki!

          •  

            W roku szkolnym 2019/2020 pani Marzena Bracka przeprowadzała innowację „Żyję zdrowo i sportowo”. Głównym założeniem innowacji było przygotowanie dzieci do dokonywania wyborów służących ich zdrowiu i rozwojowi oraz nauczeniu ich poprzez zabawę co jeść oraz jak jakość jedzenia wpływa na ich zdrowie.

            Po zakończeniu realizacji, działalność innowacyjna została zgłoszona do konkursu ogólnopolskiego za pośrednictwem kreatora Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej www.zpe.gov.pl Komisja konkursowa przy Ministerstwie Edukacji i Nauki ogłosiła na stronach ministerstwa wyniki. Nasza nauczycielka pani Marzena Bracka została laureatem konkursu „Kierunek – innowacja” https://zpe.gov.pl/a/konkurs-dla-nauczycieli-szkol-podstawowych-i-ponadpodstawowych-kierunek---innowacja---znamy-wyniki/DmE3k4p79 

            Program innowacji pedagogicznej „Żyję zdrowo i sportowo” okazał się sukcesem pedagogiczno-wychowawczym. Powinien on być w przyszłości kontynuowany z uwagi na pozytywny wpływ na małe dzieci w zakresie zdrowego odżywiania.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Dyrekcja szkoły.

             

        • Zajęcia logopedyczne
          • Zajęcia logopedyczne

          •  

            W każdy piątek tygodnia dzieci z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka w Pawłowie uczestniczą w grupowych zajęciach logopedycznych prowadzonych przez logopedę Joannę Jóźwik. Dotychczas odbyły się trzy spotkania w trakcie których dzieci usprawniały narządy artykulacyjne (przede wszystkim język, wargi, podniebienie miękkie, żuchwę), wyrabiały właściwy dla mowy tor oddechowy, uczyły się gospodarować powietrzem. Do ćwiczeń i zabaw logopedycznych wykorzystywane są pomoce zakupione przez Dyrekcję szkoły. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, z zaangażowaniem i starannością gimnastykują aparat mowy doskonale się przy tym bawiąc.

            Opracowała: Joanna Jóźwik

        • Powitanie Jesieni w grupie 0d
          • Powitanie Jesieni w grupie 0d

          •  

            4 października powitaliśmy Jesień, która każdego dnia przynosiła nam dary. W poniedziałek – warzywa, we wtorek – owoce, w środę – grzyby małe i duże, w czwartek kasztany i żołędzie, a w piątek – korale z jarzębiny. Uczyliśmy się rozpoznawać i podawać nazwy darów. Rozmawialiśmy o warzywach, owocach, grzybach (borowik szlachetny, muchomor czerwony) oraz drzewach liściastych (dąb, kasztanowiec, jarząb) i ich owocach (żołędzie, kasztany, jarzębina). Uczyliśmy się piosenki „Pac gruszka do fartuszka”, słuchaliśmy wierszy „Warzywny galimatias” oraz „Jarzębina”. Poznaliśmy zabawę paluszkową „Grzybki’. Ćwiczyliśmy posługiwanie się określeniami „dużo, mało”. Słuchaliśmy opowiadania „Spacer do parku”, udzielaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Poprzez różne zabawy rozwijaliśmy naszą sprawność fizyczną. Wykonywaliśmy prace plastyczne i zadania w książeczkach dotyczące omawianej pory roku. Przeliczaliśmy do trzech. Podczas spacerów szukaliśmy darów Jesieni i obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie.

             

            Opracowała: Joanna Jóźwik

        • Powitanie Pani Jesieni w grupie 0e
          • Powitanie Pani Jesieni w grupie 0e

          • W dniu 27 września 2021r. w Przedszkolu Pluszowego Niedźwiadka w Pawłowie zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się “Powitanie Jesieni”. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

            „Pani Jesień” przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów , które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek. Dzieci segregowały i przeliczały kasztany, orzechy i żołędzie, rozpoznawały je przez dotyk. Na koniec  dnia udaliśmy się  na jesienny spacer w poszukiwaniu oznak jesieni.

            Opracowała: Paulina Gierada

        • Dzień Chłopaka w 0d
          • Dzień Chłopaka w 0d

          •  

            W grupie przedszkolnej 0d 30 września świętowaliśmy dzień chłopaka. Z tej okazji chłopcy otrzymali miłe niespodzianki m. in. samochodziki i słodkie upominki ufundowane przez rodziców. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze od pracujących z nimi Pań. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i odśpiewały „Sto lat’ . w tym dniu nie zabrakło wspólnych zabaw przy muzyce.

            Opracowała: Joanna Jóźwik

        • Wybory do Samorządu Szkolnego
          • Wybory do Samorządu Szkolnego

          •  

            W dniu 24 września 2021r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna SU. Do głosowania uprawnieni byli wszyscy uczniowie i uczennice z klas IV-VIII. Mogli oni oddać swój głos na jednego spośród 23 kandydatów i kandydatek do SU oraz jeden głos na nauczyciela – opiekuna SU.

            W głosowaniu wzięło udział 108 uczniów. Frekwencja w wyborach wyniosła 95%.

            Głosy przeliczyła komisja w składzie: Szwugier Oliwia, Wypych Wiktoria, Jurzyńska Julia, Paź Zuzanna.

            Wśród wszystkich oddanych kart do głosowania, 5 głosów było nieważnych (ze względu na zbyt dużą liczbę znaków X zaznaczonych na karcie wyborczej, brak znaku X lub dopisanie innej treści nie zgodnej z kartą głosowania), 103 karty do głosowania uznano za ważne.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            Zarząd Samorządu Uczniowskiego:

            Pożoga Julia, klasa VIIIb – 29 głosów (przewodnicząca)

            Jóźwik Kacper, klasa V – 15 głosów (zastępca)

            Zarosa Maria, klasa VIIIa – 10 głosów (II zastępca)

            Opiekunami SU zostali pani Ilona Stefańska, pan Mariusz Komenda i pani Izabela Kusiak.

            Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.

        • Dzień Przedszkolaka
          • Dzień Przedszkolaka

          •  

            Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ustanowiony przez Sejm. Najmłodsi z grupy 0d rozpoczęli ten dzień wspólną zabawą w kółeczku, a później odśpiewali hymn przedszkolaków, czyli piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Z pomocą Pań dzieci odbijały swoje dłonie na kolorowych kartkach papieru, a następnie je wycinały, pomagały również przy wykonaniu gazetki ściennej na tę okoliczność. Maluchy poznały także kodeks przedszkolaka pod którym złożyły podpis tj odbicie paluszka. Dzieci otrzymały medal dzielnego przedszkolaka oraz kolorowankę do malowania wodą z najlepszymi życzeniami samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu.

            Opracowała: Joanna Jóźwik

        • Dzień Przedszkolaka w grupie 0e
          • Dzień Przedszkolaka w grupie 0e

          •  

            W dniu 21 września w Przedszkolu Pluszowego Niedźwiadka w Pawłowie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To był wyjątkowy dzień pełen niespodzianek dla całej grupy przedszkolnej. Panie przygotowały dla dzieci dużo zabaw i tańców.

            Naszym kochanym Przedszkolakom życzymy wszystkiego najlepszego by każdy dzień, był wypełniony uśmiechem.

            Opracowała: Paulina Gierada

        • Dzień Przedszkolaka w grupie 0c
          • Dzień Przedszkolaka w grupie 0c

          •  

            Dzieci z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka w Pawłowie z grupy 0c, w dniu 20 września 2021 roku, świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Maluchy zastanawiały się czy fajnie jest być przedszkolakiem, czy lepiej być dorosłym. W nagrodę za to, że pamiętały Kodeks Przedszkolaka, i co najważniejsze doskonale się z niego wywiązują, dostały od swoich pań książeczkę z najlepszymi życzeniami: samych wesołych chwil spędzanych w przedszkolu, uśmiechu i beztroski, aby uśmiechem i pracowitością zawojowały świat.

            Opracowała: Marzena Bracka

        • Wycieczka do Muzeum Orła Białego
          • Wycieczka do Muzeum Orła Białego

          •  

            15 września 2021 dzieci z grup 0a i 0b wyruszyły na całodniową wycieczkę. Obejrzały ekspozycję Muzeum Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej. Prezentowana wystawa okresowa pt.: „… z ziemi Włoskiej do Polski…” czyli dzieje Mazurka Dąbrowskiego - przybliżyła maluchom historię powstania Hymnu Polski. Posłuchały ciekawostek historycznych, które na długo zostaną w ich pamięci. Najbardziej atrakcyjnym z eksponatów był dla dzieci pełnomorski kuter torpedowy ORP „Odważny” oraz samolot transportowo - desantowy IŁ-14. Każdy przedszkolak usiadł za sterami samolotu i poczuł się jak prawdziwy pilot. Niejeden po wyjściu z muzeum postanowił zostać pilotem. Zwiedzanie tego miejsca było świetną okazją do dobrej zabawy i zdobywana nowej wiedzy historycznej. Kolejnym etapem wycieczki był pobyt „W Krainie Alpaki”. Dzieci poznały zwyczaje tych zwierząt, karmiły je i głaskały. Bawiły się na otwartym placu zabaw i spożywały posiłek z grilla. Na zakończenie wycieczki obejrzały film pt.: „Elfiki” w kinie Helios. Przedszkolaki szczęśliwe i pełne nowych doświadczeń wróciły do domów. Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki sprawowały panie: Agnieszka Wojtas, Halina Kalisz i Edyta Nowak.

            Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu wycieczki.

        • Spotkanie profilaktyczne prowadzone przez wokalistę zespołu Dżem
          • Spotkanie profilaktyczne prowadzone przez wokalistę zespołu Dżem

          •  

            Jacek Dewódzki – wieloletni kompozytor, autor tekstów i wokalista zespołu Dżem wraz z zespołem odwiedził 20 września 2021 roku Szkołę Podstawową w Pawłowie w ramach spotkań profilaktycznych zorganizowanych przez GOPS.

            W  nietypowej formie spotkania - połączenie opowieści, muzyki i dialogu, wzięły  udział klasa siódma i ósme. Podczas występów zaproszony gość zwrócił uwagę młodych ludzi na wiele zagrożeń okresu dorastania, szczególnie na problemy używek takich jak: dopalacze, narkotyki, papierosy i inne. Poruszał temat przyczyn i konsekwencji podejmowanych działań, manipulacji sprzedawców środków odurzających, presji kolegów. Próbował zachęcić młodzież do brania odpowiedzialności za własne zachowanie i życie oraz reagowanie no to, co się dzieje w najbliższym otoczeniu, jak również uwrażliwić ich na pojawienie się zagrożenia. Niezwykle ciekawy, niekonwencjonalny, ale także przystępny sposób prowadzenia spotkania, pozwolił na lepszy kontakt i łatwość rozmawiania o wielu zagadnieniach, które z każdym dniem wkraczania w dorosłe życie stają się ogromnym problemem młodzieży. 

        • Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22
          • Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22

          •  

            Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w środę 1 września:

            • godzina 8.00 Msza Święta w Kościele Parafialnym,
            • godzina 9.00 ogólne spotkanie z Dyrektorem na boisku szkolnym. W razie nie sprzyjających warunków atmosferycznych spotkanie nie odbędzie się. Uczniowie wówczas spotykają się bezpośrednio ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

            Proszę o zapoznanie się z wytycznymi MEN, MZ i GIS. 

            https://pawlow.pl/wp-content/uploads/2021/08/Wytyczne_MEiN_MZ_i_GIS_wrzesien_2021.docx

             

            Dowozy uczniów w dniu rozpoczęcia:

            7.15 – Bukówka – Jawór - Warszówek - kościół

            9.45 – Pawłów – Bukówka – Jawór - Warszówek.

             

            Dowozy uczniów w roku szkolnym 2021/22

            Przywozy - 6.40 – Jawór – Bukówka

            7.50 – Bukówka – Jawór – Warszówek

            Odwozy – 14.10 – Pawłów – Bukówka – Jawór – Warszówek

            15.10 - Pawłów – Bukówka – Jawór – Warszówek (kurs w poniedziałek, środę, piątek).

             

            Przydział sal lekcyjnych

            0 a – Kalisz Halina – sala nr I 17

            0 b - Wojtas Agnieszka – sala nr I 5

            0c - Bracka Marzena - sala nr I 19

            0 d – Jóźwik Joanna – sala nr I 6

            0 e – Gierada Paulina – sala nr I 18

            Klasa I – Kudelska Marta – sala nr I 12

            Klasa II – Wrona Jolanta – sala nr 9

            Klasa III – Gromiec Urszula – sala nr 15

            Klasa IV – Komenda Mariusz – sala nr 14

            Klasa V – Tokarska Anna – sala nr 13

            Klasa VI – Sławek Bożena – sala nr 16

            Klasa VII – Zięba Agnieszka – sala nr 11

            Klasa VIII a – Radecka-Dudek Gabriela – sala nr 12

            Klasa VIII b – Kusiak Izabela- sala nr 10

             

            Godziny rozpoczynania zajęć:

            7.30 – klasy V – VIII

            8.00 - przedszkole 3,4,5,6 latki

            8.25 – klasy I – IV.

             

            Godziny pracy świetlicy: 7.00 – 8.25 i 11.00- 15.30

            Opiekunowie świetlicy: Kosmala Grażyna, Zięba Urszula, Tokarska Anna, Komenda Mariusz, Stanecka Katarzyna, Gromiec Urszula.

             

            Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

            01 września 2021 r. - rozpoczęcie roku szkolnego

            14 października 2021 r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

            15 października – dzień wolny

            12 listopada – dzień wolny

            23 - 31 grudnia 2021 r. - zimowa przerwa świąteczna

            7 stycznia – dzień wolny

            17 – 30 stycznia 2022 r. - ferie zimowe

            14 – 19 kwietnia 2022 r. - wiosenna przerwa świąteczna

            2 maja - dzień wolny

            24 – 26 maja - dni wolne ( egzamin ósmoklasisty)

            17 czerwca – dzień wolny

            24 czerwca 2022 r. - zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

             

        • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
          • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

          • 25 czerwca 2021r. o godz. 8.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 uczniów klas VII-VIII. W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zakończenie przebiegało z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa.

            Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy ósmej, którzy powitali obecnych. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Wiktor Cieśla, który podziękował wszystkim zebranym za ciężką i niełatwą pracę w całym roku szkolnym oraz pogratulował ukończenia szkoły absolwentom.

            Miłym punktem uroczystości było wręczenie nagrody Pana Wójta Marka Wojtasa uczennicy klasy VIIa Aleksandrze Wronie, która została laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Ola otrzymała również nagrody książkowe za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych z języka angielskiego i geografii oraz za najwyższą średnią w klasie.

            Następnie nagrodzony został uczeń klasy VIIb Konrad Wrzesień,finalista II Wojewódzkiego Konkursu z Historii.

            Nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy z rąk pana Dyrektora otrzymali również ósmoklasiści.

            Listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie syna/córki otrzymali rodzice następujących uczniów: Aleksandry Wrony, Konrada Września, Kacpra Wojtasa, Karoliny Latały, Wiktorii Jeśko, Kamila Orła oraz Wiktora Stefańskiego.

            Podziękowania za pracę na rzecz szkoły zostały wręczone: państwu Agnieszce i Markowi Wojtasom, Ewelinie i Łukaszowi Jeśkom, Annie i Norbertowi Czajom, paniom Monice Orzeł, Ewelinie Sikorze, Edycie Żurowskiej, Annie Latale.

            Po wręczeniu świadectw ukończenia szkoły przez wychowawczynię Ilonę Stefańską uczniowie klasy ósmej zaprezentowali krótki program słowno-muzyczny. Było to podziękowanie dla dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły za wspólnie spędzone 10 lat, za trud włożony w edukację i wychowanie. Łezka w oku zakręciła się obecnym na uroczystości podczas występu Wiktorii Nowak i Małgorzaty Żurowskiej, które wspólnie zaśpiewały „Piosenkę absolwenta”.

            Sympatycznym zakończeniem uroczystości było pożegnanie starszych kolegów przez siódmoklasistów i wręczenie pamiątkowych upominków absolwentom. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy VIIa i VIIb, ich rodzicom oraz paniom wychowawczyniom, pani Gabrieli Radeckiej-Dudek i pani Izabeli Kusiak za tak miły gest.

            Opracowała: Ilona Stefańska

        • Najlepsi uczniowie roku szkolnego 2020/2021
          • Najlepsi uczniowie roku szkolnego 2020/2021

          •  

            25  czerwca 2021r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie  zakończył się trudny rok szkolny, który upłynął pod znakiem pandemii i nauczania zdalnego. Jego końcowe efekty przedstawiają się następująco.

            Uczniowie, którzy uzyskali celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie:

            Grupa pięciolatków: Kusiak Nikola, Leszczyńska Blanka, Pater Wiktoria, Pożoga Miłosz, Prędota Mikołaj, Bachmatiuk Jakub, Chmielewska Laura, Grzejszczyk Kornelia,  Mergalska Nadia, Sepiół Aleksandra, Wolska Ewa, Wrona Izabela

            Grupa sześciolatków: Czaja Krzysztof, Jóźwik Mateusz, Orczyk Zuzanna, Głuszek Zofia, Grys Zuzanna, Maciąg Miłosz, Pocheć Marcelina, Domańska Julia, Nowicka Joanna, Styk Daniel

            Klasa I: Głowacka Hanna, Hamera Radosław, Kania Zofia, Ostoja Małgorzata, Romańska Karolina, Szmalec Liliana, Pocheć Nikola, Sikora Marcelina

            Klasa II: Leszczyńska Karina, Strabanik Lena, Grys Zofia, Karbowniczek Amelia, Sławek Tomasz, Rokita Maja, Borycka Julia, Kozieł Maria, Styk Lena, Samiczak Dawid

            Klasa III: Bujnowska Aleksandra , Gleba Laura, Łatka Filip, Matysek Eliza, Jóźwik Jakub, Orczyk Igor, Plewa Adam, Zabawka Nikola, Piwko Gabriela, Glina Radosław, Zieliński Marcel, Pocheć Krzysztof, Orczyk Wiktor, Głowacka Aleksandra, Wypych Filip

            Klasa IV: Wrona Paweł, Pocheć Gabriel, Karbowniczek Wiktoria, Jóźwik Kacper, Radecki Antoni, Pocheć Lena, Styczeń Magdalena, Grunt Filip, Wypych Kacper, Ciepielewski Wojciech, Skorupa Adam

            Klasa V: Kopyś Marcelina, Wrona Kamil, Grudziecka Justyna, Sepiół Patrycja, Piwowarczyk Maja, Piwowarczyk Karina, Szwugier Mikołaj

            Klasa VI:  Kończak Milena, Zdyb Kamila, Pożoga Grzegorz, Strabanik Oliwia, Miśkiewicz Anita

            Klasa VII a: Wrona Aleksandra, Wrona Lena, Zarosa Maria

            Klasa VII b: Pożoga Julia, Wrzesień Konrad, Grunt Alan, Wrona Karol, Szwugier Oliwia, Wypych Wiktoria, Stępień Bartosz, Stachowicz Krystian, Sitek Adrian, Jurzyńska Julia

            Klasa VIII: Latała Karolina, Stefański Wiktor, Wojtas Kacper,  Jeśko Wiktoria, Orzeł Kamil

            Wzorowa frekwencja:

            Pięciolatki

             Grzejszczyk Kornelia

            I

            Głowacka Hanna,

            II

            Olech Igor, Styk Lena, Rokita Mateusz

            III

            Glina Radosław, Głowacka Aleksandra, Plewa Adam, Wypych Filip

            IV

            Wrona Paweł

            V

            Gębusia Marcel

            VI

            Lipa Sylwia, Zdyb Kamila

            VII a

            Kostrzewa Gabriela, Wrona Lena

            VII b

            Lipa Bartosz, Stachowicz Krystian

            VIII

            Sikora Kinga

             

            Życzymy wszystkim, by kolejny rok obfitował  w nowe sukcesy i pozwolił nam pracować w bezpośrednim kontakcie.

            Opracowała: Katarzyna Stanecka